Красиві місця Києва: де провести час на вихідних
Українська столиця є містом, в кожному районі якого зосереджено безліч визначних пам'яток, відмінні можливості для шопінгу, при цьому можна в спокійній обстановці відпочити в парку або на набережній Дніпра.
Деякі з місць з'явилися недавно, завдяки зусиллям інвесторів, в той час як інші давно були візитівкою Києва, але повністю змінилися після реконструкції.
Пішохідно-велосипедний міст над Володимирським узвозом
Ідея будівництва цього мосту бере початок ще з радянських часів, однак реалізувати її вдалося лише в 2019 році. Багато в чому руку до цього доклав діючий Київський міський голова Віталій Кличко, тому кияни так і називають цю споруду - "міст Кличко".
Тут постійно гуляють жителі столиці та туристи, які насолоджуються чудовими видами на Лівий берег, Поділ, Дніпро та Європейську площу. Однак привертає киян не тільки розкішна панорама, яка відкривається з моста. У темний час доби спорудження підсвічується тисячами енергоефективних лампочок.
Гуляти тут можна як днем, так і вночі - у вас завжди буде на що подивитися і додати до прогулянки радісних емоцій.
Алея художників і Володимирська гірка
Ці два місця з'єднує між собою сходи-галерея. Прогулюючись тут ви зможете оцінити роботи майстрів своєї справи, причому не обов'язково відомих. Продавати тут картини може будь-який художник, а гості столиці і місцеві вважають, що галерея - чудовий фон для фотографій на пам'ять.
Слід зауважити, що цей об'єкт є відмінним прикладом державно-приватного партнерства, так як меценати вклали в нього близько 4 мільйонів гривень. Тобто реконструкція алея художників продемонструвала вдалий підхід до реалізації інфраструктурних проектів, адже при цьому вдалося заощадити кошти міського бюджету.
Розвиток Києва і його районів: майбутні інфраструктурні об'єкти
Кияни максимально зацікавлені в розвитку свого міста, тому з нетерпінням очікують появи нових об'єктів. На особливу увагу заслуговує міст-хвиля на Оболоні, будівництво якого почалося ще в жовтні минулого року. Він буде з'єднувати гольф-клуб і острів Оболонський. При цьому інвестори зацікавлені в подальшому впорядкуванні острова зі збереженням ландшафту. Детальніше про майбутнє міста і Оболоні зокрема можна дізнатися тут.
Ключовим фактором, чому об'єктів не так багато, є Детальний план території. Він проходить громадське обговорення і всі побажання киян враховуються, проте Київрада досі не затвердив останній документ, поданий ще в 2018 році.
Кияни сподіваються, що ситуація незабаром зміниться. З прийняттям нового Детального плану територій не тільки з'явиться більше інфраструктурних об'єктів в столиці, а й буде припинена незаконна і хаотична забудова районів недобросовісними забудовниками.