Особливості вибору гербіциду
В цьому році, вперше познайомилась із терміном «Гербіцид», спочатку мене це поставило в ступор, а завдяки купі різноманітної інформації в інтернеті я одразу зрозуміла, що це засіб, який допомагає впоратись із бур'янами на городі та в саду.
Вперше, інформацію про даний препарат дізналася на першому ліпшому сайті - агромаркеті з гербіцидами. Те, чим, поділюсь в даній публікації, може допомогти комусь правильно обрати засіб, знати як використовувати, як краще зберігати, так би мовити – з перших вуст.
Прийнято вважати, що гербіцид від бур'янів - це хімікат, який шкідливий, руйнує грунт, накопичується в плодах рослин. Якщо чесно, моя думка була приблизно такою, але провівши експеримент на собі, мені хочеться розвінчати цей міф про небезпеку. Це й правда хімічний препарат, але, завдяки сучасній агрохімічній промисловості, він абсолютно нейтральний для культурних рослин та агресивний проти бур'янів.
Гербіцид, як засіб захисту рослин
Я звичайна середньостатистична жінка, є сім'я, невеликий заміський будиночок, свій город та звичайно ж робота, яка завжди забирає багато часу. Після роботи в теплу пору року, потрібно готувати вечерю, перевіряти уроки та зазирнути на город, подивитися чи все гаразд. Кілька разів на тиждень серйозно запрягтись в прополку. Звичайно підключаю домашніх, але, так хочеться цього уникнути. Як виявилось, рішення питання є дуже давно.
Мало просто взяти та купити гербіциди, потрібно підібрати препарат згідно посадженої культурі й способу впливу на бур'ян. Існує два типи препаратів, суцільні й виборчі. Перші допоможуть прибрати всю рослинність з городу, ще не перевірила ефективність так як рекомендують використовувати їх на початку та в кінці сезону, щоб очистити посівну площу від бур'янів та залишків торішніх культур. Другі розумні, адже за структурою рослини відрізняють одне від іншого. Їх використовують для боротьби з конкретними типами бур'янів.
За способом дії на рослини, бувають контактні та системні препарати. Контактний гербіцид знищує тільки видиму нам частину бур'яну, а системний дістається до кореневищ, пригнічує й перешкоджає розвитку нових пагонів.
Використання та зберігання
Наприклад, з основного, що вимагало догляду, я вирощую картоплю, томати, буряк, цибулю та капусту. В інтернет магазині порадили придбати гербіцид Антипірен Українського виробника «Укравіт». Використала не одразу, було страшно, що скоро настане кінець моїм вже підрісшим кущикам. Знов потрібно було полоти, а я автоматично, дуже рішуче, вирушила за купленим флакончиком гербіциду. Сказати, що я була здивована - це не сказати нічого, результат було видно вже з третього дня, а через десять днів бур'яни загинули повністю, залишилося тільки прибрати все, що від них лишилось.
Використовувала препарат суворо по інструкції, на одну сотку вийшло 15-20 мл препарату, розводила в п'яти літрах води. У мене було 2 флакони, дещо лишилось, тому зберігаю як радили в магазині, тобто в темному та сухому місці.
Дуже задоволена результатом, планую на майбутній сезон с, а то занадто вони мені набридли.