Найдорожча деревина
Ліси відіграють в екології та економіці нашої держави визначну роль, вони є запорукою розвитку багатьох промислових виробництв, АПК і важливим енергетичним ресурсом країни.
Восени 2019 року українським Урядом було прийнято рішення щодо обов’язкової реалізації крупних партій деревини через систему електронних торгів Prozorro. В результаті лісгоспи отримали змогу реалізовувати свою продукцію на акредитованих майданчиках відповідного порталу, серед яких найбільш високий рейтинг має Українська Універсальна Біржа (УУБ).
Які переваги продажу лісоматеріалів через Прозорро?
Продаж деревини на ліцензованих сайтах даного ресурсу державних закупівель відкриває для власників лісозаготівельних господарств чимало пріоритетних можливостей:
-
процедуру торгів вирізняє відкритість;
-
аукціонні торги, що відбуваються в онлайн-форматі, виключають імовірність тіньових схем;
-
база даних Prozorro характеризується прозорістю;
-
ведеться чіткий облік деревини, що продається в країні.
За даними фахівців відкриття такого ринку лісоматеріалів сприяло значному росту цін на деревину. Висока конкуренція призвела до того, що вартість окремих лотів виросла в 3-3,5 рази. Уже впродовж першої половини минулого року було реалізовано понад 90% деревини, яка було продана в 2020 році.
Реєстрація на одному з акредитованих майданчиків системи українських держзакупівель Прозорро є умовою доступу до системи продажу необроблених лісоматеріалів.
Детально про вартість деревини на електронних аукціонах
Ціна на таку продукцію на електронних аукціонах визначається декількома факторами. У їх числі – обсяг партії товару, наявність дефектів та специфіка породи лісу.
На вартість ділової деревини впливають показники її якості, зокрема довжина стовбура, стан та забарвлення його серцевини, а також кількість шарів заболоні.
Такий товар є актуальним для виробників різноманітних масивних конструкцій та корпусних меблів, він користується попитом також в сфері будівництва, виробництва фанери, спортивного інвентарю та целюлозно-паперової продукції.
Без якісної деревини не обійдуться суднобудування, автомобільна та авіаційна промисловість.
Наразі в процедуру проведення електронних торгів із продажу необробленої деревини внесені певні зміни:
-
один лот має пропонувати покупцям не менше, ніж 10 кубометрів лісу;
-
у лоті має бути представлена деревина одного виду та якості;
-
лісогосподарство має право продавати більше однієї позиції в день;
-
у кожного продавця деревини є власний прайс з визначеними мінімальними стартовими цінами.
Право організації торгів необробленим лісом згідно законодавства отримала УУБ. Перевагами цього майданчику є високий рівень організації та доступність для всіх учасників ринку лісоматеріалів. Дізнатися, на яких умовах продається найдорожча деревина в Україні та подати об’яву щодо реалізації такої продукції можна на сайті компанії / / – заходьте на офіційний ресурс Української Універсальної Біржі, реєструйтеся та продавайте деревину вигідно!