Мой Киев - �нтернет-журнал «Мой Киев»

Як обрати садові фігури. Корисні поради від ландшафтних дизайнерів

10Хочете прикрасити присадибну ділянку гарними фігурами, але не знаєте, з чого почати та яким виробам надати перевагу?

Вагаєтеся, чи варто замовляти фігури в інтернеті? У цій статті ми розкажемо, що з цього приводу думають досвідчені ландшафтні дизайнери.

На що звернути увагу в першу чергу

Оцініть розмір вашої ділянки. Якщо територія не надто простора, двох-трьох статуеток цілком достатньо. При грамотному розташуванні вони допоможуть розбити ділянку на зони.

Подумайте, яка садова фігура буде центральною та вибудовуйте композицію довкола неї. Краще обирати вироби, виготовлені з одного матеріалу та виконані у схожому стилі — це дозволить уникнути дисонансу.

З чого виготовляють садовий декор

Якщо ви хочете, щоб статуетки зберегли привабливий вигляд довше, ніж один сезон, приділіть особливу увагу вибору матеріалу. Для виготовлення фігур зазвичай використовують:

  1. Гіпс. Такі скульптури виглядають гарно, проте погано реагують на вологу. Якщо постійно тримати їх на відкритому просторі, матеріал швидко псуватиметься, довше кількох місяців композиція не простоїть. Ці вироби краще зберігати в закритому приміщенні та використовувати виключно для святкових церемоній чи з іншої особливої нагоди.

  2. Полістоун, або штучний камінь. Такі садові фігури мають найбільший попит завдяки міцності, стійкості до перепадів температур, надмірної вологості. Статуетки яскраві, легкі, а головне — коштують недорого.

  3. Кераміка має привабливий вигляд, проте крихка, чутлива до умов зовнішнього середовища. Якщо на скульптурі з’являться мікротріщини, вона стане негарною, а згодом зламається. Такі фігури для саду треба оберігати від холоду, ударів та періодично фарбувати.

  4. Пластик — найбюджетніший варіант, проте не надто надійний. На відкритому просторі такий декор обов’язково треба зафіксувати, інакше сильний порив вітру миттєво зруйнує композицію. Оптимальний варіант для застосування таких садових фігур — декорування ставка чи іншої штучної водойми.

  5. Метал — міцний матеріал, що застосовується для виготовлення кованих ажурних чи чудернацьких арт-об’єктів. Коштує дорого, вписується далеко не в кожен ландшафт.

  6. Дерево користується попитом у парках масового відпочинку, скверах. Звісно, можна встановити кілька композицій і біля власного будинку, проте варто бути готовим до того, що навіть лаковані статуї з часом псуються під впливом різних погодних явищ.

У ландшафтному дизайні використовуються також інші матеріали, але найпопулярнішими є перелічені. Ви не витратите багато часу, аби знайти в інтернеті кілька цікавих варіантів та замовити доставку додому. Єдина порада — робіть це на офіційних сайтах солідних магазинів. Якщо досі вагаєтеся, уточніть умови обміну та повернення.

Обирайте садові фігури також з огляду на їхній розмір: високі помітні одразу, проте якщо захочете змінити розташування композиції, без сторонньої допомоги не обійтися; низькі легко переміщувати територією саду. Колір, тематика, стиль залежать виключно від ваших вподобань.
Рейтинг 5.0 из 5. Голосов: 1

Важные телефоны

Аварийные, спасательные службы
Пожарная служба

101

Милиция

102

Скорая помощь

103

Аварийная служба «Киевгаз»

104

Спецпосты милиции

126

Налоговая администрация

127

Аварийная служба водопроводных сетей

1581

Дежурная диспетчерская служба

128

Переговоры с населенными пунктами Украины

171

Служба доставки почты

175

Аварийная служба электросетей

1588

Служба организации движения, аварийная служба

1589

Услуги авиаперевозок

1585

Медицинские услуги

1580

Бюро ремонта таксофонов

1564

 

Ремонт лифтов
Аварийная служба лифтов

1586

Ремонт лифтов. Левый берег

517-3981

Ремонт лифтов. Правый берег

235-1264

 

Информационные службы
Справочная служба по предоставлению номеров

109

Прогноз погоды

122

Справочная служба про телефонные коды Украины

170

Справка наличия медикаментов в аптеках

1567

Служба точного времени

121

Справочная служба и заказ билетов

1556

Справочно-информационная служба "Здоровье"

1583

Справочная служба на иностранных языках

1559

Совет врача по телефону

1583