Як отримати дозвіл на будівництво в Києві?
Будь-якому будівництву потрібно не тільки проектування, покупка будівельних матеріалів, але і оформлення надзвичайно важливих документів. До такої документації можна віднести і дозвіл на будівництво, яке необхідно отримати обов'язково для проведення подібних робіт. У даній статті ми поговоримо про те, як отримати дозвіл на будівництво і що для цього вам може знадобитися.
Чому необхідно отримувати дозвіл на будівництво?
Важливо пам'ятати, що будь-яке будівництво без дозволу буде незаконним. І навіть якщо ви побудуєте якесь спорудження, оформити його буде неможливо. Тому краще піти легальним і законним шляхом, щоб надалі уникнути безлічі проблем і неприємностей.
На даний момент ви можете самостійно здійснити оформлення будівництво або звернутися за допомогою кваліфікованого і досвідченого співробітника. Другий варіант більш прийнятний, так як у фахівця є знання і досвід в цій сфері, що допоможе вам швидко здійснити всі необхідні дії з оформлення та отримання дозволу на будівництво.
Необхідно пам'ятати, що вам можуть відмовити у видачі дозволу на будівництво. Це може статися через наступні фактори:
- в документах, які ви подаєте, вказана недостовірна інформація;
- проведені роботи не відповідають цільовим призначенням ділянки;
- відсутність генерального плану території;
- надання неповного переліку документів.
Особливістю отримання дозволу на будівництво в Києві пояснюється попередніми юридичними етапами. В столиці передбачається обов'язкове проведення топографічної зйомки ділянки сертифікованими геодезистами та нанесення меж землі землевпорядником. Встановленні межі потім проходить реєстрацію в базі ЄЦТО містобудівного кадастру Києва. Більш детально із всіми нюансами Ви можете ознайомитися в статтях юристів Legal Home, що водночас являються джерелом інформації і для нашого видання: Дозвіл на будівництво.
Процедура отримання дозволу на будівництво буде багато в чому залежати від типу і характеристик об'єкта. Всю необхідну інформацію ви можете отримати в спеціалізованих органах, наприклад в Департаменті містобудування і архітектури КМДА.
Електронне містобудування
За планом — трансформація будівельної сфери з корумпованої на прозору та іноваційну. Міністерство працює над єдиною єлектронною системою у будівництві. Замість «легендарного ДАБІ» вже червні запрацює новий реєстр. Він готовий на 80%.
План такий:
Розробка та прийняття законодавства;
Допрацюванння програмного забезпечення;
Налаштування взаємодії з електронними системами органів влади;
Тест та доступ користувачів до сервісів;
Прозорі містобудівні умови будуть тестувати пілотні регіони.
З усього вищесказаного, можна зробити висновок, що оформлення дозвільних документів на будівництво - це обов'язкова умова. У зворотному випадку можуть виникнути проблеми у зв'язку з легалізацією і використанням даної споруди.