Мой Киев - �нтернет-журнал «Мой Киев»

Хліб та його історія: від домашньої страви до масового виробництва

-98111111117777777777788888888888888Пшениця та ячмінь були двома найбільш ранніми культивованими рослинами, а первісні люди вже у 5000 р. до н.е. вживали їх зерна.

Врешті-решт було виявлено, що додавання води до зерна зробило його більш приємним, і люди експериментували з приготуванням зернової та водної суміші на каменях, нагрітих у вогні. Таким чином винайшли каші та плоскі хлібці.

Розвиток хлібопекарства протягом століть

Стародавні єгиптяни теж вирощували зернові культури. Цілком ймовірно, що заквашений хліб виявили випадково, коли суміш пшениці та води була залишена в теплому місці, внаслідок чого дріжджі, що зустрічаються в природі, дали розпушене тісто. Можливо також, що шматок залишкового тіста підмішали у нову партію, що дало ті самі результати.

Готування тіста у духовці на відкритому вогнищі ще більше покращило смакові якості хліба. Перші печі були глиняними спорудами, в яких спалювали дрова. Коли вони повністю прогорали, попіл виймали з отвору збоку. Пшеничне тісто поміщали усередину, а потім отвір закривали. До моменту охолодження духовки хліб випікався.

Римлянам приписують винаходи, призначені для розтирання зерна між двома каменями. Врешті-решт процес ручного шліфування був замінений механічним. На початку рушійною силою були раби чи худоба. Пізніше цю функцію стали виконувати повітряні або водяні млини.

Подрібнення було трудомістким процесом, і століттями такі вироби залишались задоволенням лише для заможних. Білий хліб був ще рідшим товаром. Насправді соціальний та економічний статус сім'ї можна визначити за типом хліба, який вони їли. Найбідніші сім'ї їли темний цільнозерновий хліб. За іронією долі, дієтологи сьогодні віддають перевагу цільнозерновим сортам, а не тим, що виготовлені з білого борошна.

У кінці 18 століття швейцарський мірошник винайшов сталевий роликовий механізм, який спростив процес подрібнення і значно полегшив масове виробництво білого борошна. Винахід Чарльза Флейшмана ще більше спростив процес випікання. Протягом XX століття наукові та технічні інновації дозволили великим хлібозаводам контролювати складні фізичні, хімічні та біологічні процеси, які відбуваються під час приготування хлібобулочних виробів, щоб у кінцевому результаті отримати смачну та корисну продукцію.

Зараз швидкісна техніка може за кілька секунд здійснити процеси замішування та дозрівання. А сучасні печі із датчиками мінімізували участь людини у цьому процесі.

Так хлібобулочні вироби із суто домашньої страви став товаром для гуртової та роздрібної торгівлі. Наприклад, замовити батони в Києві гуртом ви можете у представництві холдингу «Хлібні інвестиції». Підприємство гарантує якість продукції та іі свіжість, а також відповідність технологічним умовам виробництва.

«Джерело: hlibinvest.com.ua»




Рейтинг 5.0 из 5. Голосов: 1

Важные телефоны

Аварийные, спасательные службы
Пожарная служба

101

Милиция

102

Скорая помощь

103

Аварийная служба «Киевгаз»

104

Спецпосты милиции

126

Налоговая администрация

127

Аварийная служба водопроводных сетей

1581

Дежурная диспетчерская служба

128

Переговоры с населенными пунктами Украины

171

Служба доставки почты

175

Аварийная служба электросетей

1588

Служба организации движения, аварийная служба

1589

Услуги авиаперевозок

1585

Медицинские услуги

1580

Бюро ремонта таксофонов

1564

 

Ремонт лифтов
Аварийная служба лифтов

1586

Ремонт лифтов. Левый берег

517-3981

Ремонт лифтов. Правый берег

235-1264

 

Информационные службы
Справочная служба по предоставлению номеров

109

Прогноз погоды

122

Справочная служба про телефонные коды Украины

170

Справка наличия медикаментов в аптеках

1567

Служба точного времени

121

Справочная служба и заказ билетов

1556

Справочно-информационная служба "Здоровье"

1583

Справочная служба на иностранных языках

1559

Совет врача по телефону

1583