Мой Киев - �нтернет-журнал «Мой Киев»

Дитячий одяг з натуральних матеріалів

43е34пяукп5Народження та догляд за дитиною – це одне з приємних переживань у житті батьків. І ми знаємо, що ви хочете піклуватися про свою малечу якнайкраще. Натуральні та нетоксичні матеріали – це простий спосіб захистити вашу дитину. Ми розкажемо про матеріали, які подбають про шкіру і збережуть її здоровою.

Останнім часом можна спостерігати за зростанням виробництва дитячого одягу з натуральних матеріалів. Все частіше, коли батьки дізнаються про шкідливий вплив штучних матеріалів на дитяче здоров’я та навколишнє середовище, вони обирають органічний одяг для своїх дітей.

Шкідливий вплив штучних матеріалів

Бренди швидкої моди часто використовують шкідливі хімічні сполуки. Чи знаєте ви, що для виробництва одягу, який багато з нас носять щодня, використовується понад 8000 синтетичних хімікатів, і багато з них токсичні та канцерогенні.

При вирощуванні бавовни в промислових масштабах та інших сільськогосподарських культур використовують токсичні пестициди. Окрім шкідливих матеріалів, які ми отримуємо, приблизно 77 мільйонів сільськогосподарських працівників страждають від отруєння пестицидами щороку, вирощуючи цю бавовну. А з нафтохімічних продуктів виготовляють поліестер, нейлон, акрил.

При створенні тканин використовують такі процеси як очищення, відбілювання, фарбування та фінішна обробка. Все це з використанням хімічних сполук, і було доведено, що їхні частинки залишаються на готовому продукті. Коли дитина носить такий одяг чи жує такі тканини (а часом і таке буває), залишки хімічних сполук можуть викликати алергію, висип або щось гірше.

Ви, напевно, вже знаєте про проблему текстильних відходів, з якою ми зараз стикаємося. Сміттєзвалища переповнені, а деякі бренди спалюють зайві запаси, бо не мають де зберігати, а це спричиняє викиди хімічних сполук в атмосферу, що в свою чергу впливає на клімат та життя на землі. Синтетичні тканини, такі як нейлон, поліестер і акрил, можуть розкладатися від 20 до 200 років.

Якщо ви хочете робити покупки екологічно, шукайте бренди дитячого одягу, які детально розповідають про те, як виготовляється їхній одяг, від волокон, які вони використовують, до того, як перуть, сушать та обробляють тканини.

Ось кілька статистичних даних, опублікованих ЮНЕП (програ́ма ООН з довкі́лля):

  • Щорічно індустрія моди використовує 93 мільярди кубометрів води – достатньо, щоб задовольнити потреби п’яти мільйонів людей;

  • Приблизно 20% стічних вод у всьому світі надходить від фарбування та обробки тканин;

  • Із загального обсягу волокна, що використовується для виготовлення одягу, 87% спалюється або утилізується на звалищі;

  • Індустрія моди відповідає за 10% щорічних глобальних викидів вуглецю;

  • Щороку людство викидає в океан півмільйона тонн пластикових мікроволокон, що еквівалентно 50 мільярдам пластикових пляшок.

Чому варто вибирати екологічний дитячий одяг?

Екологічний дитячий одяг – це питання переконань. Як ми хочемо, щоб наш одяг виготовлявся, як він впливає на наше здоров’я, як щодо впливу на навколишнє середовище, так і щодо умов праці. Екологічність – не лише про чистий ліс та океан, це в першу чергу про здоров’я вас та ваших дітей.

Які матеріали безпечні для дітей

Багато з екологічно чистих тканин, які використовуються для пошиття дитячого одягу, є антибактеріальними та гіпоалергенними.

Ось перелік матеріалів, яким варто надавати перевагу:

  • Льон: виготовлена з льону, який вимагає набагато менше води, добрив і пестицидів, ніж бавовна. Він потребує небагато енергії для виробництва і його легко компостувати або переробляти на папір;

  • Конопля: не потребує багато добрив або пестицидів. Трансформується в різноманітні органічні тканини, включаючи канву, денім, трикотаж, фліс і саржу;

  • Альпака: альпаки схожі на лам, вони мають довгу шерсть, яка створює красиві м’які волокна;

  • Органічна вовна: органічні вівчарські ферми не використовують традиційні токсичні пестициди на своїх пасовищах і не обробляють своїх тварин токсичними розчинами. Органічні фермери утримують своїх овець і пасовища здоровими, використовуючи гній тварин для живлення ґрунту, в свою чергу, як промислове вирощування худоби, часто не дотримується ветеринарно-санітарних правил та гуманного ставлення до тварин.

  • Шовк: виробляється гусеницями, відомими як шовкопряди. Ця натуральна тканина легка і міцна. При утилізації він руйнується природним чином.

Обирайте екологічні та натуральні тканини, щоб зробити світ кращим місцем для зростання ваших дітей.




Рейтинг 3.0 из 5. Голосов: 2

Важные телефоны

Аварийные, спасательные службы
Пожарная служба

101

Милиция

102

Скорая помощь

103

Аварийная служба «Киевгаз»

104

Спецпосты милиции

126

Налоговая администрация

127

Аварийная служба водопроводных сетей

1581

Дежурная диспетчерская служба

128

Переговоры с населенными пунктами Украины

171

Служба доставки почты

175

Аварийная служба электросетей

1588

Служба организации движения, аварийная служба

1589

Услуги авиаперевозок

1585

Медицинские услуги

1580

Бюро ремонта таксофонов

1564

 

Ремонт лифтов
Аварийная служба лифтов

1586

Ремонт лифтов. Левый берег

517-3981

Ремонт лифтов. Правый берег

235-1264

 

Информационные службы
Справочная служба по предоставлению номеров

109

Прогноз погоды

122

Справочная служба про телефонные коды Украины

170

Справка наличия медикаментов в аптеках

1567

Служба точного времени

121

Справочная служба и заказ билетов

1556

Справочно-информационная служба "Здоровье"

1583

Справочная служба на иностранных языках

1559

Совет врача по телефону

1583