Мой Киев - �нтернет-журнал «Мой Киев»

Купівля готового бізнесу: що потрібно знати?

готовий бізнесЯк показує статистика, на даний момент створити бізнес можна декількома шляхами - з нуля або придбати вже готовий бізнес. Багатьом може здатися, що покупка вже готового бізнесу - куди вигідніше і просте рішення, проте на практиці все виявляється зовсім інакше. У даній статті ми поговоримо про те, чи є варіант покупки власного бізнесу настільки вигідним і які несподівані підводні камені вас можуть очікувати.

Отже, як було сказано раніше, питання щодо купівлі готового бізнесу досить спірне. Багато хто вважає, що покупка готового бізнесу не принесе нічого позитивного, так як якщо вже бізнес і продають, значить він недостатньо вигідний або у нього є певні недоліки. Однак не завжди все настільки однозначно. Однак є і та категорія людей, які не бачать ніяких недоліків в покупці готового бізнесу і навіть досить халатно ставляться до цього процесу. Щоб розвіяти всі помилкові думки і забобони, слід вивчити фактори, згідно з якими може продаватися готовий бізнес.

Готовий бізнес може продаватися з наступних причин:

- розчарування в бізнесі (психологічний фактор);

- збитковість підприємства;

- особисті причини (переїзд, горе в сім'ї, хвороба і т.д.);

- перехід в іншу галузь, втрата інтересу до даної галузі.

Як видно, виходячи з перерахованих вище причин, покупка готового бізнесу може принести як користь, так і втрату інвестицій. Наприклад, якщо ви халатно поставитеся до вибору підприємства, ви можете витратити власні заощадження на покупку збиткового підприємства. Однак якщо причиною стало розчарування в бізнесі або особисті проблеми, то ви можете на вигідних умовах придбати досить вигідний бізнес.

Головні переваги купівлі готового бізнесу

Купуючи готовий бізнес, ви купуєте вже готову і розроблену бізнес ідею. В даному випадку вам не потрібно прикладати до цього процесу свої зусилля. Бізнес також вже офіційно оформлений і вам немає необхідності витрачати час на дані процеси. Найчастіше штат співробітників вже укомплектований і вам потрібно буде всього лише познайомитися з працівниками компанії і, можливо, здійснити будь-які ротації або заміни. Відмітимо, що Продаж готового бізнесу має вже впізнаваний бренд.

 

Головні недоліки купівлі готового бізнесу

Є висока ймовірність покупки збиткового бізнесу. В цьому випадку краще всього заручитися підтримкою досвідчених фахівців, які зможуть перевірити компанію перед покупкою. Перевірте, чи має компанія заборгованість перед кредиторами. Даний фактор часто замовчується. Важливо дізнатися і причину продажу бізнесу, можливо у підприємства вже свідомо зіпсована репутація.

 

Завдяки всьому перерахованому, ви зможете сформувати власну думку для себе щодо купівлі готового бізнесу, а також вирішити, чи варто вдаватися до таких дій чи ні. Однак можна з упевненістю сказати, що до покупки бізнесу слід підходити максимально відповідально і уважно.
Рейтинг 0.0 из 5. Голосов: 0

Последние комментарии

Опрос

Оцените пожалуйста удобства использования сайта