Мой Киев - �нтернет-журнал «Мой Киев»

Природний газ - як утворюється і де видобувають

природний газПриродний газ - корисна копалина, суміш вуглеводнів, яка утворилась в надрах Землі при анаеробному розкладанні органічних речовин. При нормальних умовах він знаходиться в газоподібному стані, однак може бути і крісталізованим у вигляді газогідратів.


Природний газ складається по більшій мірі з метану (CH4), але в нього також можуть входити етан (C2H6), пропан (C3H8), бутан (C4H10), пентан (C5H12), водень (H2), азот (N2), вуглекислий газ (CO2) та інші.
Він не має кольору і запаху, тому, щоб виявити витік газу в побуті в нього штучно додають одорант - речовина, яка має різкий неприємний запах (наприклад, тухлих яєць). Купити природний газ можна у компанії ETG.ua, яка є незалежним провайдером електроенергії та газу, які можна придбати через онлайн-кабінет.

Звідки береться природний газ

 

На даний момент немає єдиної теорії про те, як утворюється природний газ. Однак, є дві найголовніші: мінеральна і біогенна.
Мінеральна говорить про те, що походження корисних копалин, це природний процес дегазації Землі. Різні вуглеводні піднімаються в зону найменшого тиску, таким чином утворюються нафтові і газові поклади.
Біогенна має на увазі, що через те, що мертві організми опускаються на дно водойм починають розкладатися в безповітряному просторі. Пізніше ці залишки опускаються нижче і під впливом температури і тиску перетворюються в різного роду корисні копалини.

Як видобувають природний газ

Його можна добувати двома способами через буріння свердловин і наосліп.

Буріння свердловин

Через видобувні (експлуатаційні) свердловини витягується газ. Через подібні свердловини можна не тільки добувати газ, а й вивчати породи землі, шукати нові місця видобутку і тд. Їх варто будувати "драбинкою" для установки балансу тиску і спрощеного зберігання цементних труб.

Наосліп

Мається на увазі, що просто проводяться геологорозвідувальні роботи і коли знаходять точка з газом, з неї починають його збирати і готувати до транспортування. Природний газ може знаходитися як на глибині 1000 метрів так і на декількох кілометрах.
Після того, як його знайшли, він починає підніматися з природних причин в зону з меншим тиском. Після чого його направляють в газоперерабатвающій завод або спеціально роблять установки комплексної підготовки газу, щоб на виході отримати чистий природний газ, а не з рядом домішок.
Найбільші запаси природного газу знаходяться в Росії і США.
Рейтинг 5.0 из 5. Голосов: 2

Важные телефоны

Аварийные, спасательные службы
Пожарная служба

101

Милиция

102

Скорая помощь

103

Аварийная служба «Киевгаз»

104

Спецпосты милиции

126

Налоговая администрация

127

Аварийная служба водопроводных сетей

1581

Дежурная диспетчерская служба

128

Переговоры с населенными пунктами Украины

171

Служба доставки почты

175

Аварийная служба электросетей

1588

Служба организации движения, аварийная служба

1589

Услуги авиаперевозок

1585

Медицинские услуги

1580

Бюро ремонта таксофонов

1564

 

Ремонт лифтов
Аварийная служба лифтов

1586

Ремонт лифтов. Левый берег

517-3981

Ремонт лифтов. Правый берег

235-1264

 

Информационные службы
Справочная служба по предоставлению номеров

109

Прогноз погоды

122

Справочная служба про телефонные коды Украины

170

Справка наличия медикаментов в аптеках

1567

Служба точного времени

121

Справочная служба и заказ билетов

1556

Справочно-информационная служба "Здоровье"

1583

Справочная служба на иностранных языках

1559

Совет врача по телефону

1583