Мой Киев - �нтернет-журнал «Мой Киев»

Природний газ - як утворюється і де видобувають

природний газПриродний газ - корисна копалина, суміш вуглеводнів, яка утворилась в надрах Землі при анаеробному розкладанні органічних речовин. При нормальних умовах він знаходиться в газоподібному стані, однак може бути і крісталізованим у вигляді газогідратів.


Природний газ складається по більшій мірі з метану (CH4), але в нього також можуть входити етан (C2H6), пропан (C3H8), бутан (C4H10), пентан (C5H12), водень (H2), азот (N2), вуглекислий газ (CO2) та інші.
Він не має кольору і запаху, тому, щоб виявити витік газу в побуті в нього штучно додають одорант - речовина, яка має різкий неприємний запах (наприклад, тухлих яєць). Купити природний газ можна у компанії ETG.ua, яка є незалежним провайдером електроенергії та газу, які можна придбати через онлайн-кабінет.

Звідки береться природний газ

 

На даний момент немає єдиної теорії про те, як утворюється природний газ. Однак, є дві найголовніші: мінеральна і біогенна.
Мінеральна говорить про те, що походження корисних копалин, це природний процес дегазації Землі. Різні вуглеводні піднімаються в зону найменшого тиску, таким чином утворюються нафтові і газові поклади.
Біогенна має на увазі, що через те, що мертві організми опускаються на дно водойм починають розкладатися в безповітряному просторі. Пізніше ці залишки опускаються нижче і під впливом температури і тиску перетворюються в різного роду корисні копалини.

Як видобувають природний газ

Його можна добувати двома способами через буріння свердловин і наосліп.

Буріння свердловин

Через видобувні (експлуатаційні) свердловини витягується газ. Через подібні свердловини можна не тільки добувати газ, а й вивчати породи землі, шукати нові місця видобутку і тд. Їх варто будувати "драбинкою" для установки балансу тиску і спрощеного зберігання цементних труб.

Наосліп

Мається на увазі, що просто проводяться геологорозвідувальні роботи і коли знаходять точка з газом, з неї починають його збирати і готувати до транспортування. Природний газ може знаходитися як на глибині 1000 метрів так і на декількох кілометрах.
Після того, як його знайшли, він починає підніматися з природних причин в зону з меншим тиском. Після чого його направляють в газоперерабатвающій завод або спеціально роблять установки комплексної підготовки газу, щоб на виході отримати чистий природний газ, а не з рядом домішок.
Найбільші запаси природного газу знаходяться в Росії і США.
Рейтинг 5.0 из 5. Голосов: 2

Последние комментарии

Опрос

Оцените пожалуйста удобства использования сайта