Професійність, досвід, інновації – лікарня Біляка
Наприкінці XX сторіччя, професійний та кваліфікований лікар-уролог Біляк С.Т., завідувач урологічного відділення Закарпатської обласної лікарні усвідомив недосконалість лікувального процесу в комунальних закладах.
Плекаючи плани з покращення якості медичної допомоги хворим людям, ним було прийнято рішення про відкриття лікарні Біляка: зразкового лікувального закладу, де все організовано для надання хворим людям медичної допомоги за європейськими стандартами якості. І це вдалося втілити в життя.
На початку
У 1992 році, у передмісті Ужгорода було відкрито приватну клініку, головним засновником та головним лікарем котрої став сам Степан Томович. Талановитий хірург першим в Україні здійснив малоінвазивну лапароскопічну операцію з видалення жовчного міхура. І поклав у основу діяльності своєї приватної лікарні два головні принципи, котрі недосяжні в лікувальних закладах комунальної форми власності:
- Максимальне застосування в лікуванні сучасних щадних малоінвазивних оперативних втручань. Такі операції вже тривалий час застосовуються в медичній галузі розвинених країн. А з 1992 року – почали проводитися й в Ужгороді.
- Індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Розраховувати на успіх малоінвазивного втручання можна, лише зваживши та спланувавши кожен крок. Для цього треба досконало вивчити стан здоров’я хворої людини, ступінь ураження хворобою та визначити план лікування.
- Залучення до тілесного відновлення духовного компоненту.
Із самого початку, досвідченому керівнику лікарні Біляка було зрозуміло, що лише самого хірургічного втручання не завжди достатньо для зцілення людини. Тому, на засадах індивідуального підходу до кожного хворого, у клініці було запроваджено й інші лікувальні процедури: озонотерапія, оздоровче харчування. Відкрито храм.
Приділено увагу комфорту пацієнтів, неприйнятною стала практика загальних палат. Насамперед тому, що це не дозволяє реалізувати принцип індивідуального відношення до хворої людини. А по-друге, у комфортних палатах готельного типу, відновлення після втручання відбувається значно швидше.
Розташований на території лікарні храм архідиякона Стефана й першого українського лікаря преподобного Агапіта Печерського відчинений завжди. Цим вдається поєднати лікування тілесних хвороб та надати людям необхідну духовну допомогу.
Також за кожним пацієнтом закріплюється медсестринський пост. Жодна державна або комунальна лікарня не здатна забезпечити, навіть частково, подібної уваги до хворих.
Невпинно розвиваючись
На момент заснування клініки, перелік хірургічних втручань за лапароскопічною методикою обмежувався порожнинними втручаннями, лікуванням певних урологічних та гінекологічних проблем.
Згодом можливості лікарні значно розширилися. Завдяки інвестиціям у навчання та пізнання прогресивних медичних знань, хірурги лікарні опанували нові, унікальні для України методи лікування хворих.
Головний лікар, Біляк С.Т. неодноразово відвідував (і продовжує це робити) закордонні семінари та конференції, що стосуються застосування інноваційних хірургічних методик. Наступник і син засновника лікарні, Біляк Степан, також бере участь у вдосконаленні якості медичної допомоги хворим людям.
Поєднання професійності та сучасного обладнання
Першому головному лікарю, уже на момент заснування лікарні було видно головну перепону до досягнення європейської якості медицини. Це – морально та технічно застаріле медичне устаткування.
Тому, одночасно із підвищенням рівня професійних навичок лікарів, лікарню було оснащено обладнанням, котре дало б змогу фахівцям на практиці реалізувати набути навички.
Не припиняється процес вдосконалення й на тепер. Медики лікарні Біляка регулярно підвищують рівень знань на закордонних освітніх заходах. Наприклад, Степан Степанович, син засновника, проходив спеціалізацію з онкохірургії в Німеччині.
Фахівці інших напрямів лікарні Біляка також проходять стажування в передових клініках розвинених країн, набувають сучасного досвіду в Україні. І застосовують отриманні знання для успішного лікування людей від хвороб, коли інші медики можуть опустити руки.