Прогнози для міжнародного валютного ринку на 2018 рік
Останнім часом все більша кількість європейських країн висловлюють занепокоєність прогнозованим коливанням курсів валют. Особливо це торкнеться країн пострадянського простору: Росії, України, Білорусі та інших. Нестійка економічна ситуація, зростання цін є наслідком, перш за все, волатильності на валютному ринку. Коливання національних та американської валют сприяє негативним настроям у суспільстві, яке занепокоює, яким же буде курс долара у 2018 році.
На сьогоднішні реалії такі, що вирішальні фактори вартості долара не на його боці. Враховуючи ринкові закономірності, велика пропозиція завжди провокує зниження величини спросу, що означає зменшення вартості. Але різкий обвал котировок запросто може вилитися у новий виток кризи у масштабах не тільки окремих країн, але й усієї планети.
Виходячи з цього, прогнози курсу валют, пише Minfin.com.ua, будуть значно різнитися від передбачень за минулі роки. І якщо на економічно розвинуті держави криза вплине значно, то країни третього світу зовсім залишаться за межею бідності. При такому розкладі США залишиться лише проголосити себе банкрутом. Тому поки долар перевищує по вартості валюту пострадянських держав, він буде триматися на плаву.
Одначе все одно долар з кожним роком здешевлюється, тому що падає інтенсивність міжнародних торгів, операції купівлі – продажу втрачають свою актуальність в порівнянні з минулими роками. Пов’язано це зі збільшенням вартості золота та нафти, тому що самі США лідирують у позиціях придбання цих цінних копалин.
Багато компетентних аналітиків складають песимістичні передбачення по курсу долара на 2018 рік. Він продовжить свій ріст, що здешевить національну валюту РФ, України, Казахстану та інших пострадянських держав. Це викличе шалену інфляцію, ріст цін на споживчий кошик, товари та іпмортну продукцію, оскільки більша частина їх закуповується з-за кордону у доларах США.
Іноземні фінансові організації, такі як великий канадський банк Scotiabank, бачать майбутню вартість долара в 2018 році на рівні позначки до кризового періоду, що начебто повинно сприяти деякій стабільності. У свою чергу, це дозволить долару зберегти свої позиції, і як наслідок в найближчому майбутньому немає сенсу очікувати його стрімкого падіння
Що стосується падіння долару, то для цього також є ряд факторів. США мають неймовірні розміри боргів перед європейськими країнами, що знаходяться в кризовому стані. Але поки не знайдеться достойного кандидата на заміну американській валюті, рано стверджувати про втрату впливу доларових банкнот.