Напевно абсолютно всі вже чули заклики влади до того, щоб цивільне населення не викладало у соціальні мережі фотографії з зон бойових дій, місцевості, де були здійсненні обстріли і т.і. Цей матеріал може використовувати російська розвідка. Киянам розповіли, як саме можуть використовувати фотографії у соціальних мережах.
Справа у тому, що за допомогою новітніх технологій та соціальних мереж російська розвідка збирає і аналізує дані. Такі соціальні мережі і мессенджери як Telеrgram, Twitter, Facebook, TikTok стають засобами для отримання необхідних даних.
СБУ та ЗСУ, а також влада міст неодноразово закликала не розміщати у соціальних мережах фото техніки та наслідків руйнувань. Але багато людей легковажно до цього відносяться та думають, що до них навряд чи буде прикута увага зі сторони ворожої держави.
Важливо пам'ятати, що кожен допис у соцмережах має свій слід. Нажаль, в Києві уже були випадки, коли фото або відео у соцмережах використовували проти самих киян. Експерти рекомендують взагалі нічого не писати і не розміщувати, якщо ви не впевнені в тому, що цей матеріал не буде використаний ворожою державою.
Не треба також вказувати конкретні вулиці міста, події, що там розгортаються, фото, за допомогою яких можна встановити місцевість та, особливо, вести стріми і прямі ефір у зоні бойових дій! Якщо ви і хочете сфотографувати і розмістити наслідки руйнувань у соцмрежах, то фото повинно бути зроблене крупним планом.
Залиште цю роботу, журналістам та людям, які уповноважені на ці дії та чітко знають, яку інформацію подавати у інформаційний простір, а яку - ні!